W związku z tym w Walencji nie ma na szczęście niebezpiecznych obszarów — jest to bardzo spokojne i tolerancyjne miasto. Większość obszarów i przedmieść Walencji doskonale nadaje się do kupna i wynajmu domu. Są jednak obszary, które trudno nazwać zamożnymi. Dziś opowiemy Wam więcej o niebezpiecznych obszarach Walencji, bo uprzedzony jest uzbrojony.

Niebezpieczne obszary Walencji: dzielnica Coma (Paterna)

Być może najbardziej niebezpiecznym obszarem Walencji jest obszar Coma. Zła dla niego reputacja została naprawiona przez długi czas. Na przełomie lat 80. i 90. powstało tam dużo zasobów mieszkaniowych, przeznaczonych na przesiedlenie ubogich terenów. Obszar Coma należy do przedmieścia Paterna i znajduje się na obrzeżach, na obrzeżach Walencji. Nie znajdziesz tam dużych parków , restauracji ani dobrych sklepów. Policji tu praktycznie nie ma, bo stróże prawa zwyczajnie nie przyjeżdżają tu, żeby dzwonić, bo „potyczki” między okolicznymi mieszkańcami są już tutaj uważane za zjawisko powszechne, niewarte uwagi. Oczywiście kategorycznie nie zaleca się wynajmowania lub kupowania mieszkań tutaj.

Niebezpieczne obszary Walencji: dzielnica Cabanyal (Poblats Marítims)

Często można usłyszeć, że obszar Cabañal w Walencji jest niebezpieczny. Problem z tym obszarem polega na tym, że kiedyś ratusz Walencji chciał przedłużyć aleję Blasco Ibáñez do nabrzeża, a ten obszar akurat był w drodze. Wiele budynków chciało zburzyć, ale okoliczni mieszkańcy organizowali liczne pikiety, a niektórzy nawet przykuwali się łańcuchami do drzwi swoich domów. W rezultacie projekt został zamrożony, ale biznes pozostał tutaj. Zostało bardzo niewiele kawiarni, restauracji i sklepów. Z kolei ceny nieruchomości spadły, było wiele „zwrotów”. Zwłaszcza na ulicy Bloques Portuarios. Ciekawe, że już po drugiej stronie ulicy znajduje się plaża z promenadą, po której można bezpiecznie spacerować o każdej porze dnia. Problem „spłat” w rejonie Cabanyal jest bardzo poważny, dlatego lepiej nie kupować tutaj nieruchomości, nawet jeśli jest atrakcyjna cenowo. Lepiej kupić mieszkanie o mniejszej powierzchni, starsze niż rok budowy, ale w innej okolicy. Niebezpieczne obszary Walencji: wszystko, co musisz wiedzieć Powyższe zdjęcie ukazuje najbardziej niebezpieczny obszar, w którym kwitnie handel narkotykami. Są miejscowi, którzy mieszkają tu od pokoleń i są ze wszystkiego zadowoleni. Jednak większość praworządnych obywateli nie może znieść lokalnych przepisów i wyjechać. Najbardziej niebezpieczne ulice (wiele narkotyków) znajdują się w rejonie, przez który miała przechodzić aleja Blasco Ibañez: Barraca, Progreso, Escalante, Padre Luis Navarro.

Niebezpieczne obszary Walencji: Benicalap

Niebezpieczne obszary Walencji: wszystko, co musisz wiedzieć W tej okolicy są normalne ulice, ale stopniowo się degraduje. Benicalap znajduje się daleko od centrum. Najgorsze ulice to Montduver i Pintor Llanos. W tej okolicy jest wiele „okupas”.

Niebezpieczne obszary Walencji: dzielnica Nazaret (Poblats Marítims)

Ten obszar nie jest zbyt zamożny. Choć ceny nieruchomości są tu bardzo niskie, zdecydowanie odradza się kupowanie domu w tej okolicy.

Niebezpieczne obszary Walencji: Calle Viana (Stare Miasto)

Niebezpieczne obszary Walencji: wszystko, co musisz wiedzieć Ta ulica znajduje się w samym sercu Walencji, na Starym Mieście. Ale to wcale nie jest piękna, turystyczna Walencja, do której wszyscy są przyzwyczajeni. To kolejna Walencja, można powiedzieć, jej „ciemna strona”.

Niebezpieczne obszary Walencji: dzielnica Els Orriols (Rascaña)

Obszaru nie można nazwać bezpiecznym.

Niebezpieczne obszary Walencji: dzielnica Tres Forques (L'Olivereta)

Obszaru nie można nazwać bezpiecznym.

Niebezpieczne obszary Walencji: dzielnica La Fuensanta (L'Olivereta)

Obszaru nie można nazwać bezpiecznym. Na tych terenach ceny nieruchomości są bardzo niskie, ale życie tutaj nie będzie bezpieczne i przyjemne, a wynajmie będzie towarzyszyć ciągłe ryzyko „zwrotów” w Twoim domu.

Niebezpieczne obszary Walencji: jakich obszarów należy unikać?

Niebezpieczne obszary Walencji: wszystko, co musisz wiedzieć Jeśli wybierasz nocleg w Walencji, lepiej od razu wykluczyć z kręgu wyszukiwania następujące obszary:

  1. Nazaret
  2. Cabanyal
  3. Śpiączka (Paterna)

Należy być bardzo ostrożnym przy wyborze zakwaterowania w następujących obszarach:

  1. Benicalap
  2. Els Orriols
  3. Tres Forques
  4. Fuensanta

W innych częściach Walencji możesz bezpiecznie wybrać nieruchomość zgodnie ze swoimi preferencjami i budżetem. Przypomnijmy raz jeszcze, że w Walencji jako takiej nie ma niebezpiecznych obszarów, ale istnieją strefy w niekorzystnej sytuacji. Oczywiście, będąc w tych strefach, prawdopodobnie nie dostaniesz kuli w czoło, ale pobyt, a tym bardziej mieszkanie tutaj, raczej nie będzie dla ciebie wygodne. I oczywiście nieruchomości na tych terenach będą bardzo trudne, prawie niemożliwe do sprzedania. Jeśli chodzi o wynajem, istnieje duże ryzyko, że staniesz się ofiarą „zwrotów”, co oznacza, że nie tylko nie zarobisz, ale także stracisz czas, nerwy i pieniądze. Aby nie zostać właścicielem mieszkania w złej okolicy, szukaj pomocy u rzetelnych i zaufanych specjalistów rynku nieruchomości. Nasz personel z przyjemnością odpowie na wszystkie Twoje pytania, rozwieje Twoje wątpliwości i pomoże znaleźć idealne zakwaterowanie w dobrej okolicy zgodnie z Twoimi preferencjami i budżetem. Zobacz naszą ofertę noclegów w Walencji w naszym katalogu .

Понравилась статья? Поделись с друзьями!

Поделиться: