Po zniesieniu kwarantanny w Hiszpanii i otwarciu połączeń komunikacyjnych między wspólnotami autonomicznymi, wielu mieszkańców kraju pospieszyło do nadmorskich kurortów, położonych głównie na wybrzeżach Costa Brava, Costa Blanca i Costa del Sol. Jednak napływ urlopowiczów, w połączeniu z wprowadzeniem nowych norm sanitarno-higienicznych oraz zasad umieszczania na plażach, sprawia, że wielu turystów i właścicieli nieruchomości w Hiszpanii poszukuje nowych możliwości spędzenia czasu na morzu w najbardziej komfortowych warunkach. Pod tym względem prowincja Alicante, która ma wiele plaż oznaczonych Błękitną Flagą , jest jednym z najbardziej preferowanych miejsc. Na całej jego długości można znaleźć wiele zakamarków do pływania w wodach przybrzeżnych, a także do uprawiania sportów wodnych. Takie zakątki, które zwykle są małymi przytulnymi zatoczkami o długości 50-200 metrów, ukrytymi przed „gołym okiem”, można znaleźć w okolicach niemal każdej osady w województwie, a poniższa lista wymienia te najbardziej ustronne i malownicze.

Alicante (Calas del Cabo de las Huertas)

najbardziej-malownicze-zatoki-costa-blanca Obejmuje cztery zatoki położone pomiędzy plażami San Juan i Albufereta: La Calita, Cala de la Palmera, Cala Cantalar i Cala de los Judíos. Wszystkie charakteryzują się spokojnym, przejrzystym morzem, brakiem hałasu i różnorodnością pokrycia — piaskiem, drobnymi kamykami i skałami, co przyciąga zarówno kąpiących się, jak i miłośników nurkowania i wędkowania.

Torrevieja (Cala de Cabo Cervera, Cala de la Zorra, Cala Higuera, Cala Ferris)

najbardziej-malownicze-zatoki-costa-blanca Wszystkie te zatoki tworzą rodzaj oazy z wydmami i gajami palmowymi, gdzie można spędzić wolny czas z dala od miejskiego zgiełku. Jednocześnie znajdują się w bliskiej odległości od miasta i mają dogodne dojazdy. Co najmniej trzy z nich wyróżniają się różnorodnością fauny morskiej – w szczególności tych gatunków ryb, które rzadko spotyka się w bezpośrednim sąsiedztwie.

Benidorm (Cala del Tio Ximo, Cala de la Almadrava)

Oprócz dwóch najdłuższych i najbardziej znanych plaż turystycznej stolicy Costa Blanca (Levante, Poniete) oraz dwóch skromnych, ale jednocześnie równie odwiedzanych (Mal Paz i Cala de Finestrat), są jeszcze dwie. Cala del Tio Ximo jest „ukryta” w niewielkiej odległości od tzw. strefa guiri (outsiderów) w Rincón de Loix, a druga, do której nie można dojechać samochodem, znajduje się w jej bezpośrednim sąsiedztwie.

Orihuela Costa (Cala Capitán, Cala la Mosca)

Najbardziej malownicze i zaciszne zatoki Costa Blanca

Pierwsza z nich, położona w północnej części przylądka Roig, wyróżnia się asymetrycznym krajobrazem, tak że przy długości zaledwie 83 metrów nie widać drugiej z jednej strony. Zaletą drugiego jest nie tylko odległość do barów, restauracji i sklepów, ale także przejrzysta, przejrzysta turkusowa woda.

Calpe (Cala del Penyal, Cala Gasparet)

Najbardziej malownicze i zaciszne zatoki Costa Blanca Na Cala del Peñal możesz ukryć się w cieniu słynnego Peñón de Ifach, jednego z najsłynniejszych cudownych miejsc na Costa Blanca. Dotarcie tam jest dość proste, w przeciwieństwie do Cala Gasparet, do której bez zagrożenia życia i zdrowia można dotrzeć tylko drogą morską. [to miejsce]

Javea (Cala La Granadella)

Najbardziej malownicze i zaciszne zatoki Costa Blanca Po pożarach lasów, które ogarnęły region zeszłego lata, lokalne władze zrobiły wszystko, co możliwe, aby chronić ten kawałek raju przed wszelkimi negatywnymi wpływami zewnętrznymi. W bezpośrednim sąsiedztwie nie ma parkingu, ale jest tu specjalna trasa autobusowa. Ponadto można zauważyć takie zatoki jak Calas del Cabo de Santa Pola ( Santa Pola ), Cala Baladrar (Benissa), Cala Mascarat ( Altea ), Cala Llebeig, El Moraig i Cala dels Testos (Benitachell).

Понравилась статья? Поделись с друзьями!

Поделиться: